“Kioski Troski” – kurs o zdrowiu psychicznym dla kadr kultury z Warszawy.
Nowe Relacje – Działania na Rzecz Włączenia i Integracji Międzypokoleniowej Osób z Ukrainy z Doświadczeniem Uchodźczym” to program grantowy, którego głównym założeniem jest wsparcie projektów na rzecz włączenia społecznego i adaptacji uchodźców i uchodźczyń wojennych z Ukrainy w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem osób w wieku 50+, w tym także osób z niepełnosprawnościami.
Projekt inkubacyjny z możliwością uzyskania grantu na innowacje społeczne na rzecz osób starszych. W ramach kilkumiesięcznej współpracy wspieramy innowatorów w stworzeniu gotowego rozwiązania, które będzie możliwe do wdrożenia przez zainteresowane organizacje, instytucje, samorządy, firmy, społeczników w całej Polsce.
Coraz więcej osób pracujących w instytucjach kultury zdaje sobie sprawę, że osoby starsze będą (a może już są) jedną z największych grup odbiorców ich działań. Aby pomóc im przygotować się do „srebrnej rewolucji” przygotowaliśmy kurs pracy z osobami starszymi.
Projekt “Polska dla początkujących i zaawansowanych” jest innowacją społeczną, która łączy dwie grupy osoby z doświadczeniem migracji oraz seniorów i seniorki – które rzadko wchodzą ze sobą w kontakt, jednak w naszej ocenie mogą sobie wzajemnie wiele zaoferować.
Projekt „Tandem. Mentoring 55+” to pilotaż działań mentoringowych opartych o partnerską relację dwóch pokoleń. Do projektu zaprosiliśmy osoby 55+, które podzieliły się swoją pasją, zainteresowaniami, wolnym czasem, z młodszym pokoleniem, na zasadzie regularnych spotkań 1 na 1: osoba 55+ i dziecko w wieku 8-13 lat.
Działania edukacyjne angażujące wolontariuszy i wolontariuszki 60+ do wspólnych działań z migrantami i migrantkami mieszkającymi w Warszawie.
Jest to zbiór scenariuszy działań społeczno-kulturalnych, które prezentujemy w formie publikacji i strony internetowej.
Projekt “AUTENTYZM. Rodzina. Archiwum. Historia.” to kontynuacja działań skierowanych do dorosłych osób ze spektrum autyzmem. W ramach projektu zostały zrealizowane warsztaty, wystawa wraz z wernisażem a także seminarium dla pracowników instytucji kultury. Działania były prowadzone w partnerstwie z Domem Spotkań z Historią oraz Fundacją SYNAPSIS. Nad artystyczną spójnością przedsięwzięcia czuwał Kobas Laksa – artysta sztuk wizualnych.
Działania „Stołeczni Społeczni – Sieć Animatorów Warszawskich”, realizowane w ramach projektu „Warszawa Lokalnie”, wspierające aktywnych warszawiaków.