Generator Innowacji. Sieci Wsparcia 2

Projekt w trakcie realizacji

strona projektu

https://sieciwsparcia.pl/

zespół

Agnieszka Sokolnicka (koordynatorka), Anna Kacprzykowska, Marta Białek-Graczyk, Ewa Kominek, Martyna Dyduch, Ewa Rogalska, Ewa Jagiełło, Joanna Sosnowska-Orynska

partnerzy

PCG Polska

czas trwania

1 maja 2020 - 30 czerwca 2023

obszary działań

seniorzy,  osoby starsze,  innowacje społeczne,  sieci wsparcia, 

koordynator/ka

Agnieszka Sokolnicka:

sieciwsparcia@pcgpolska.pl

42 2908 230,  42 2908 221

materiały edukacyjne

Przewodnik po projekcie (nabór II)

Projekt inkubacyjny z możliwością uzyskania grantu na innowacje społeczne na rzecz osób starszych.  W ramach kilkumiesięcznej współpracy wspieramy innowatorów w stworzeniu gotowego rozwiązania, które będzie możliwe do wdrożenia przez zainteresowane organizacje, instytucje, samorządy, firmy, społeczników w całej Polsce.

W ramach projektu „Generator Innowacji. Sieci Wsparcia 2” poszukujemy rozwiązań, które pomogą zaprojektować lepszą starość. Zapraszamy do udziału osoby i organizacje mające pomysły na innowacyjne przedsięwzięcia służące poprawie jakości życia osób po 60. roku życia i ich opiekunów w domu, pracy, w lokalnych społecznościach i instytucjach. Zależy nam, by inicjatywy tworzyły warunki dla uruchamiania sieci wsparcia, przygotowywały do starości i minimalizowały poczucie osamotnienia.

 

Autorzy pomysłów mogą otrzymać dotacje na opracowanie i testowanie swoich rozwiązań, a także korzystać z porad ekspertów, indywidualnej pracy z tutorem, profesjonalnej promocji, udziału w targach, warsztatach, spotkaniach i pitchingach. Dzięki temu powstaną konkretne nowe produkty i usługi, które będzie można wdrożyć w życie.

 

Generator Innowacji. Sieci Wsparcia 2 realizowany jest przez partnerstwo PCG Polska i Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę” we współpracy z Ministerstwem Funduszy i Polityki Regionalnej w ramach Działania 4.1 Innowacje społeczne Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Projekt Generator Innowacji. Sieci Wsparcia 2 jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Od września 2016 roku do września 2019 roku realizowaliśmy I edycję projektu. Wypracowaliśmy 28 nowatorskich rozwiązań, które możliwe są do dalszego wykorzystania i dostępne dla wszystkich zainteresowanych na: sieciwsparcia1.e.org.pl. Więcej o I edycji projektu: Generator 1 – Generator innowacji. Sieci wsparcia 2.

POWIĄZANE

Skorzystaj z naszych pomysłów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” z siedzibą w Warszawie, ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa. Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny (FreshMail) i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

NIP: 529-16-47-110
REGON: 017475000
KRS: 0000084092

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło