Kioski Troski

Projekt zakończony

strona projektu

zespół

Marta Białek-Graczyk, Ewa Jagiełło

czas trwania

listopad 2023

obszary działań

zdrowie psychiczne,  instytucje kultury, 

koordynator/ka

Marta Białek-Graczyk

materiały edukacyjne

“Kioski Troski” – kurs o zdrowiu psychicznym dla kadr kultury z Warszawy.

“Kioski Troski” – kurs o zdrowiu psychicznym dla kadr kultury z Warszawy.

Co czwarta osoba w Polsce doświadcza kryzysu psychicznego [z badań EZOP II Instytutu Psychiatrii  i Neurologii 2020 r.]. Jakość zdrowia psychicznego Polaków i Polek, warszawianek i warszawiaków to ważne społeczne wyzwanie.

“ę” zdecydowało się odpowiedzieć na liczne sygnały płynące zarówno od dużych instytucji kultury, jak i mniejszych domów kultury i organizacji społecznych działających w obszarze kultury, o potrzebie wiedzy i podnoszenia kompetencji w zakresie dbania o zdrowie psychiczne w zespołach oraz w pracy z odbiorcami i odbiorczyniami działań.

Moduły kursu “Kioski Troski”:

  • ABC HIGIENY PSYCHICZNEJ DLA KAŻDEGO – jak działa układ nerwowy, na czym polega połączenie ciała i umysłu, o co zadbać w ramach profilaktyki, jakie dostępne metody wsparcia zdrowia psychicznego są udowodnione naukowo i działają;
  • ZANURZENIE W DOŚWIADCZENIU – spotkanie z osobami, które doświadczyły kryzysu psychicznego bądź są osobami żyjącymi z chorobą psychiczną;
  • ZDROWIE PSYCHICZNE ODBIORCÓW NASZYCH DZIAŁAŃ – specyfika zdrowia psychicznego różnych grup: dzieci, młodzieży, osób starszych i osób uchodźczych;
  • ZDROWIE PSYCHICZNE W PRACY – refleksja i ćwiczenie kompetencji, jak mówić o zdrowiu psychicznym w naszym zespole, jak reagować na kryzysy psychiczne współpracowników;
  • SESJE INSPIRACYJNE – kontakt z inspirującymi projektami na rzecz poprawy zdrowia psychicznego poprzez kulturę i pierwsze pomysły na własne działania w tym zakresie.

Projekt “Kioski Troski – pilotażowy program wspierania kadr kultury w tworzeniu rozwiązań na rzecz poprawy zdrowia psychicznego warszawiaków i warszawianek” jest finansowany przez m.st.Warszawa. Realizatorem jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych “ę” i Dobre Pomysły “ę”.

POWIĄZANE

Skorzystaj z naszych pomysłów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” z siedzibą w Warszawie, ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa. Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny (FreshMail) i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych “ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

NIP: 529-16-47-110
REGON: 017475000
KRS: 0000084092

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content