Warszawa dla początkujących i zaawansowanych

Projekt zakończony

strona projektu

-

zespół

Ula Engelmayer

partnerzy

Polskie Forum Migracyjne

czas trwania

od października 2020

obszary działań

wolontariat,  seniorzy,  migranci, 

koordynator/ka

Ula Engelmayer

materiały edukacyjne

Działania edukacyjne angażujące wolontariuszy i wolontariuszki 60+ do wspólnych działań z migrantami i migrantkami mieszkającymi w Warszawie.

Seniorzy i seniorki biorą udział w warsztatach o tematyce międzykulturowej, zajęciach dotyczących uczenia i uczenia się języka i  prowadzą regularne zajęcia konwersacyjne z chętnymi cudzoziemcami. Dla nowych warszawiaków znajomość języka jest kluczowa przy szukaniu pracy i załatwianiu codziennych spraw, a przede wszystkim pozwala poczuć, że są tu u siebie. Uczestnicy wspólnie przygotują otwarte zajęcia dla seniorów z różnych środowisk (między innymi z domów opieki), dotyczące kultury innych krajów, np. kulinarne, taneczne czy związane z tradycyjnymi świętami.

 

Projekt realizujemy w partnerstwie z Fundacją Polskie Forum Migracyjne, jest współfinansowany przez m.st. Warszawę.

POWIĄZANE

Skorzystaj z naszych pomysłów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” z siedzibą w Warszawie, ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa. Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny (FreshMail) i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych “ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

NIP: 529-16-47-110
REGON: 017475000
KRS: 0000084092

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content