Polska dla początkujących i zaawansowanych – podaj dalej

Projekt w trakcie realizacji

zespół

Ewa Jagiełło, Magda Piaskowska, Ewa Kominek, Magda Kisiel

partnerzy

Polskie Forum Migracyjne

czas trwania

listopad 2022 – luty 2024

obszary działań

seniorzy,  osoby starsze,  migranci,  międzykulturowość, 

koordynator/ka

Ewa Jagiełło

materiały edukacyjne

Podaj dalej – podrecznik

„Polska dla początkujących i zaawansowanych – podaj dalej” to projekt edukacyjny, którego celem jest wsparcie organizacji i instytucji samorządowych chcących łączyć wolontariuszki i wolontariuszy 60+ oraz uchodźczynie i uchodźców poprzez konwersacje w języku polskim.

„Polska dla początkujących i zaawansowanych – podaj dalej” to projekt edukacyjny, którego celem jest wsparcie organizacji i instytucji samorządowych chcących łączyć wolontariuszki i wolontariuszy 60+ oraz uchodźczynie i uchodźców poprzez konwersacje w języku polskim.

 

Część z uchodźczyń i uchodźców planuje pozostać w Polsce dłużej i buduje tu swoje życie – pracują, korzystają z edukacji, ze służby zdrowia, z kultury. Ważne jest stworzenie warunków, by mogli czuć się u nas możliwie najlepiej i bezpiecznie.

 

Ułatwieniem tego procesu jest tworzenie relacji z Polkami i Polakami w lokalnych społecznościach – także poprzez naukę języka polskiego.

 

Jedną z najprostszych i najbardziej skutecznych sposobów nauki języka osób dorosłych są konwersacje 1 na 1. W realizację projektu zaangażowało się 11 podmiotów z całej Polski – organizacji pozarządowych, instytucji kultury i innych, które dotychczas połączyły 121 seniorów i seniorek – wolontariuszy i wolontariuszek z 121 osobami z doświadczeniem migranckim czy uchodźczym tworząc 121  par konwersacyjnych.

 

Projekt realizuje Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” w partnerstwie z Polskim Forum Migracyjnym.

 

Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

POWIĄZANE

Skorzystaj z naszych pomysłów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” z siedzibą w Warszawie, ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa. Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny (FreshMail) i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych “ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

NIP: 529-16-47-110
REGON: 017475000
KRS: 0000084092

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content