KIOSKI TROSKI – kurs o zdrowiu psychicznym dla warszawskich kadr kultury

Rejestracja

Rejestracja na kurs:

Strona kursu

Prowadzący

Zapisz się na kurs do 31.10.2023

Kontakt:
Marta Białek-Graczyk
marta.bialek@e.org.pl

Pracujesz w warszawskiej instytucji kultury lub organizacji społecznej działającej w obszarze kultury? Chcesz podnieść wiedzę i kompetencje w zakresie dbania o zdrowie psychiczne w zespołach oraz w pracy z odbiorcami i odbiorczyniami działań?

Zapisz się na kurs o zdrowiu psychicznym dla kadr kultury z Warszawy – Kioski Troski.

Co czwarta osoba w Polsce doświadcza kryzysu psychicznego [z badań EZOP II Instytutu Psychiatrii  i Neurologii 2020 r.]. Jakość zdrowia psychicznego Polaków i Polek, warszawianek i warszawiaków to ważne społeczne wyzwanie.  

“ę” zdecydowało się odpowiedzieć na liczne sygnały płynące zarówno od dużych instytucji kultury, jak i mniejszych domów kultury i organizacji społecznych działających w obszarze kultury, o potrzebie wiedzy i podnoszenia kompetencji w zakresie dbania o zdrowie psychiczne w zespołach oraz w pracy z odbiorcami i odbiorczyniami działań.  Zapraszamy na nasz kurs. 

Poznaj moduły kursu “Kioski Troski”:

 • ABC HIGIENY PSYCHICZNEJ DLA KAŻDEGO – jak działa układ nerwowy, na czym polega połączenie ciała i umysłu, o co zadbać w ramach profilaktyki, jakie dostępne metody wsparcia zdrowia psychicznego są udowodnione naukowo i działają;
 • ZANURZENIE W DOŚWIADCZENIU – spotkanie z osobami, które doświadczyły kryzysu psychicznego bądź są osobami żyjącymi z chorobą psychiczną;
 • ZDROWIE PSYCHICZNE ODBIORCÓW NASZYCH DZIAŁAŃ – specyfika zdrowia psychicznego różnych grup: dzieci, młodzieży, osób starszych i osób uchodźczych;
 • ZDROWIE PSYCHICZNE W PRACY – refleksja i ćwiczenie kompetencji, jak mówić o zdrowiu psychicznym w naszym zespole, jak reagować na kryzysy psychiczne współpracowników;
 • SESJE INSPIRACYJNE – kontakt z inspirującymi projektami na rzecz poprawy zdrowia psychicznego poprzez kulturę i pierwsze pomysły na własne działania w tym zakresie.

Dla kogo jest kurs Kioski Troski?

Na kurs serdecznie zapraszamy:

 • edukatorów i edukatorki
 • animatorki i animatorów kultury,
 • dyrektorów i dyrektorki, liderów i i liderki instytucji i organizacji, menedżerów i menedżerki działów programowych i edukacyjnych, ds.dostępności, kadrowych

pracujących w instytucjach kultury lub organizacjach społecznych działających w obszarze kultury w Warszawie. Kurs nie jest formą wsparcia psychologicznego i nie jest przeznaczony dla osób, które aktualnie przechodzą przez kryzys psychicznym. 

Kiedy i gdzie odbędzie się kurs Kioski Troski?

Kurs odbędzie się w Warszawie (zajęcia będą odbywać się w siedzibie Towarzystwa Inicjatyw Twórczych “ę” ul. Hoża 35) w następujących dniach:

 • 16 listopada (czwartek), g. 17:00 – 20:30
 • 17 listopada (piątek), g. 9:00 – 18:30
 • 23 listopada (czwartek), g. 17:00 – 20:30
 • 24 listopada (piątek), g. 9:00 – 18:30
 • 29 listopada (środa), g.17:00 – 20:30

Jak się zapisać?

Udział w kursie jest bezpłatny, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Podczas spotkań zapewniamy przekąski, kawę i herbatę. W czasie przerwy obiadowej uczestnicy sami organizują posiłek. Termin przyjmowania zgłoszeń mija 31 października o godz.23:59. Ilość miejsc jest ograniczona, zastrzegamy sobie możliwość zaproszenia wybranych osób. 

Masz pytania?

W razie jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt z Martą Białek-Graczyk marta.bialek@e.org.pl, 608 378 742

Projekt “Kioski Troski – pilotażowy program wspierania kadr kultury w tworzeniu rozwiązań na rzecz poprawy zdrowia psychicznego warszawiaków i warszawianek” jest finansowany przez m.st.Warszawa. Realizatorem jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych “ę” i Dobre Pomysły “ę”.

POWIĄZANE

Skorzystaj z naszych pomysłów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” z siedzibą w Warszawie, ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa. Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny (FreshMail) i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych “ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

NIP: 529-16-47-110
REGON: 017475000
KRS: 0000084092

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content