Seniorzy w sieci

Projekt w trakcie realizacji

strona projektu

-

zespół

Karolina Śmigiel, Jola Jeżowska

partnerzy

Transitions (Czechy), Memo98 (Słowacja) i Center of Independent Journalism (Węgry), Demagog

czas trwania

od 2019 roku

obszary działań

edukacja medialna,  internet,  mowa nienawiści,  fake newsy,  dezinformacja,  bańka informacyjna, 

koordynator/ka

Karolina Śmigiel

materiały edukacyjne

Strefa wiedzy

 

Projekt “Seniorzy w sieci” przygotowaliśmy z myślą o potrzebach współczesnych seniorów. Ma on charakter edukacyjny  i dotyczy kompetencji medialnych seniorów.

W jego ramach badamy:

 

  • w jaki sposób seniorzy poruszają się w środowisku medialnym
  • jak posługują się mediami i jak je czytają
  • jak reagują na współczesne zjawiska medialne, takie jak fake newsy, dezinformacja, bańka informacyjna czy mowa nienawiści w sieci

 

Projekt rozpoczął się w 2019 roku. Obecnie trwa rekrutacja do 5 edycji, która rozpocznie się 12.01.2024 (szczegółowe informacje tutaj).

 

Seniorzy w sieci 2019: PODSUMOWANIE

Seniorzy w sieci 2020: PODSUMOWANIE

 

Projekt „Seniorzy w sieci” powstaje jako część programu “Countering Disinformation among Vulnerable Populations in Central Europe” realizowanego w 4 krajach: Polska (Towarzystwo Inicjatyw Twórczych “ę”), Czechy (Transitions), Słowacja (Memo98), Węgry (Center of Independent Journalism).

W Polsce edycja 2019 współfinasowana przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności. W projekcie uczestniczą m.in ambasadorzy programu “Seniorzy w akcji” realizowanego przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych “ę” i Polsko-Amerykańską Fundację Wolności.

Edycja 2020 realizowana przy wsparciu finansowym Departamentu Polityki Senioralnej w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020. 

Edycja 2021 współfinansowana ze środków otrzymanych od Ministra Rodziny i Polityki Społecznej w ramach programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021–2025.

Organizator: Towarzystwo Inicjatyw Twórczych “ę”

Partnerzy: Transitions, Demagog

 

Współfinansowanie: Aktywni+

 

 

 

 

 

POWIĄZANE

Skorzystaj z naszych pomysłów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” z siedzibą w Warszawie, ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa. Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny (FreshMail) i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych “ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

NIP: 529-16-47-110
REGON: 017475000
KRS: 0000084092

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content