Rejestracja
https://kursy.archipelagpokolen.pl/archipelag-pokolen-2022/Strona kursu
https://archipelagpokolen.plProwadzący
Noemi GryczkoMiędzypokoleniowy kurs online dla osób zainteresowanych tematyką międzypokoleniowości i chcących działać na rzecz innych, w szczególności skierowany do animatorów kultury, słuchaczy uniwersytetów trzeciego wieku, pracowników bibliotek i domów kultury, społeczników.
W założeniu kurs trwa 6 tygodni. Jednak to jedynie propozycja – Twój kurs może trwać krócej lub dłużej, w zależności od możliwości czasowych Twoich i Twojego zespołu.
Oto krótki przegląd naszych sześciu tygodni:
MODUŁ WSTĘPNY
Po rejestracji otrzymacie dostęp do wstępnego pakietu materiałów. Poznacie wymagania kursu oraz siebie nawzajem. Wypełnicie krótki kwestionariusz i włączycie się w życie grupy na Facebooku.
TYDZIEŃ 1 – NASZE HISTORIE
Dowiecie się, czym są działania międzypokoleniowe, gdzie mogą być prowadzone i jaki mają wpływ na społeczności i całe społeczeństwo. Poznacie własne motywacje do prowadzenia działań międzypokoleniowych.
TYDZIEŃ 2 – MYŚLIMY GLOBALNIE, DZIAŁAMY LOKALNIE
Przyjrzycie się szerszemu kontekstowi działań międzypokoleniowych: współczesnym trendom demograficznym i różnym zjawiskom społecznym. Skonsultujecie swój pomysł na działanie międzypokoleniowe z osobami z Waszego otoczenia. Weźmiecie udział w spotkaniu z naszym gościem specjalnym.
TYDZIEŃ 3 – KORZYSTAMY WSZYSCY
Poznacie korzyści, jakie działania międzypokoleniowe przynoszą osobom młodszym i starszym, a także całym społecznościom. Dowiecie się, co to jest rzecznictwo i jak je zastosować w praktyce. Weźmiecie udział w spotkaniu z gościem specjalnym kursu.
TYDZIEŃ 4 – DOBIERAMY METODY DZIAŁAŃ MIĘDZYPOKOLENIOWYCH
Pomożemy wybrać najlepsze dla Was indywidualne metody pracy. Dostaniecie dużo praktycznych wskazówek, jak zaplanować i przeprowadzić spotkanie międzypokoleniowe. Opracujecie szczegółowy plan swego spotkania.
TYDZIEŃ 5 – ZADANIE NA FINAŁ
Spośród kilku zadań do realizacji wybierzecie to, które najbardziej Wam odpowiada.
TYDZIEŃ 6 – ZAKOŃCZENIE KURSU
Weźmiecie udział w spotkaniu, podczas którego podsumujemy kurs. Każdy, kto zrealizuje trzy zadania w trakcie kursu i zadanie na finał (w dowolnej wersji) oraz wypełni ankietę końcową, otrzyma certyfikat.
Więcej o kursie: TUTAJ
KIOSKI TROSKI – kurs o zdrowiu psychicznym dla warszawskich kadr kultury Pracujesz w warszawskiej instytucji kultury lub organizacji społecznej działającej w obszarze kultury? Chcesz podnieść swoją wiedzę i kompetencje w zakresie dbania o zdrowie psychiczne w zespole oraz w pracy z odbiorcami i odbiorczyniami działań? Zapisz się na bezpłatny kurs o zdrowiu psychicznym dla kadr … Czytaj dalej „KIOSKI TROSKI – kurs o zdrowiu psychicznym dla warszawskich kadr kultury [2. edycja]”
Pracujesz w warszawskiej instytucji kultury lub organizacji społecznej działającej w obszarze kultury? Chcesz podnieść wiedzę i kompetencje w zakresie dbania o zdrowie psychiczne w zespołach oraz w pracy z odbiorcami i odbiorczyniami działań? Zapisz się na kurs o zdrowiu psychicznym dla kadr kultury z Warszawy – Kioski Troski. Co czwarta osoba w Polsce doświadcza kryzysu … Czytaj dalej „KIOSKI TROSKI – kurs o zdrowiu psychicznym dla warszawskich kadr kultury”
Pracujesz w sektorze kultury? Działasz lub planujesz realizację działań, w których odbiorcami będą osoby starsze? Wiesz, że praca z osobami starszymi to przyszłość i chcesz się do niej lepiej przygotować? Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” zaprasza do udziału w bezpłatnym kursie stacjonarnym „Projektowanie starości”, podczas którego: zrozumiesz starość (w tym lepiej poznasz procesy starzenia … Czytaj dalej „Projektowanie starości – ogólnopolska edycja offline”
TERMIN EDYCJI ONLINE 30/09/2022 – 6/11/2022 NABÓR Zgłoszenia przyjmujemy do wtorku, 27 września 2022. do godz. 23:59. PROGRAM Inauguracja – 30 września (piątek): 17.30-19.00 Spotkanie z prowadzącymi – szczegóły organizacyjne (spotkanie grupy na Zoom) Moduł 1 – Psychologia starzenia się i starości 3/10 – 9/10 4 października (wtorek): 17.30-18.30 (spotkanie … Czytaj dalej „Projektowanie starości – edycja ogólnopolska online”
Kurs “Seniorzy w sieci” realizowany jako część programu “Counter Disinformation among Vulnerable Populations in Central Europe” realizowanego w 4 krajach: Polska (Towarzystwo Inicjatyw Twórczych “ę”), Czechy (Transitions), Słowacja (Memo98), Węgry (Center of Independent Journalism). Polskim partnerem projektu było Stowarzyszenie Demagog. Kurs ma charakter edukacyjny i dotyczy kompetencji medialnych seniorów. Składa się z 3 modułów prowadzonych … Czytaj dalej „Seniorzy w sieci”
Do 2050 roku Polska osiągnie jeden z najwyższych współczynników starości w Europie. Coraz więcej instytucji kultury zdaje sobie sprawę, że to właśnie osoby starsze będą (a może już są) jedną z największych grup odbiorców ich działań. Czy kultura jest gotowa na srebrną rewolucję? O KURSIE Kurs „Projektowanie starości” obejmuje następujące zagadnienia: – … Czytaj dalej „Projektowanie starości – edycja warszawska”
Międzypokoleniowy kurs online dla osób zainteresowanych tematyką międzypokoleniowości i chcących działać na rzecz innych, w szczególności skierowany do animatorów kultury, słuchaczy uniwersytetów trzeciego wieku, pracowników bibliotek i domów kultury, społeczników. W założeniu kurs trwa 6 tygodni. Jednak to jedynie propozycja – Twój kurs może trwać krócej lub dłużej, w zależności od możliwości czasowych Twoich … Czytaj dalej „Archipelag Pokoleń”