Ucieczka ze złotej klatki, czyli o bańce filtrującej i komorze echa

Do pobrania

pdf

Scenariusz zajęć dla trenerów pracujących z osobami dorosłymi wyjaśniający, czym jest bańka informacyjna i komora echa.

 

Dzięki udziałowi w warsztatach uczestnicy potrafią:

 

  • wskazać różnice między bańką filtrującą a komorą echa i opisać
    mechanizmy ich działania,
  • opisać swoje nawyki związane z odbiorem informacji i ocenić swoją dietę medialną w kategoriach różnorodności i zgodności z własnymi potrzebami
  • stworzyć listę sposobów urozmaicenia swojej diety medialnej i wyjścia poza komory echa.

 

Autor: Patryk Zakrzewski (Stowarzyszenie Demagog)

 

Materiał powstał w ramach projektu „Seniorzy w sieci” jako część programu “Counter Disinformation among Vulnerable Populations in Central Europe” realizowanego w 4 krajach: Polska (Towarzystwo Inicjatyw Twórczych “ę”), Czechy (Transitions), Słowacja (Memo98), Węgry (Center of Independent Journalism). 

 

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Departamentu Polityki Senioralnej w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020. 

 

Więcej o projekcie: TUTAJ

Skorzystaj z naszych pomysłów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” z siedzibą w Warszawie, ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa. Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny (FreshMail) i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych “ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

NIP: 529-16-47-110
REGON: 017475000
KRS: 0000084092

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content