Powrót do źródeł: weryfikowanie informacji o klimacie i jego zmianach (wariant międzypokoleniowy)

Do pobrania

pdf

Scenariusz warsztatów “Powrót do źródeł: weryfikowanie informacji o klimacie i jego zmianach”. Dzięki udziałowi w zajęciach uczestnicy potrafią:

 

  • rozpoznać wiarygodne źródło informacji o klimacie i jego zmianach dzięki
    zastosowaniu metody sprawdzania w poziomie (ang. lateral reading)
  • stworzyć listę wiarygodnych źródeł informacji o klimacie i jego zmianach do wykorzystania w przyszłości
  • zgromadzić podstawową wiedzę na temat klimatu i jego zmian

 

Autor: Patryk Zakrzewski (Stowarzyszenie Demagog)

 

Materiał powstał w ramach projektu „Seniorzy w sieci” jako część programu „Seniors and Disinformation in the V4/“Seniorzy i dezinformacja w krajach wyszehradzkich”, który jest prowadzony przez 4 instytucje. W Polsce realizuje go Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”, w Czechach – Transitions, w Słowacji – Memo98, a na Węgrzech – Center of Independent Journalism.

 

W Polsce projekt  współfinansowany przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności. Uczestniczą w nim m.in ambasadorzy programu “Seniorzy w akcji” realizowanego przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych “ę” i Polsko-Amerykańską Fundację Wolności.

 

Więcej o projekcie: TUTAJ

Skorzystaj z naszych pomysłów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” z siedzibą w Warszawie, ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa. Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny (FreshMail) i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych “ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

NIP: 529-16-47-110
REGON: 017475000
KRS: 0000084092

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło