Zoom na domy kultury. Mołdawia

Projekt zakończony

strona projektu

zespół

partnerzy

Centrum Informacyjne dla Władz Lokalnych w Mołdawii

czas trwania

obszary działań

działania społeczne,  międzykulturowość,  aktywność lokalna, 

koordynator/ka

materiały edukacyjne

Projektem “Zoom na domy kultury. Mołdawia” pragnęliśmy przenieść do Mołdawii najlepsze polskie praktyki i doświadczenia związane z uspołecznianiem domów kultury i tworzeniem ich nowej roli w obliczu przemian gospodarczych oraz ustrojowych.

W Mołdawii, kraju mniejszym niż województwo mazowieckie i z liczbą mieszkańców ok. 3,5 mln, istnieje ponad 1200 domów kultury. Gęsta sieć (spadek po poprzednim ustroju) nie przekłada się jednak na poziom aktywności i wpływu tych placówek na działania lokalne.

 

Domy kultury mogą być ważnymi miejscami w lokalnej społeczności, tętnić życiem i zapraszać mieszkańców do wspólnych działań.

 

Projektem “Zoom na domy kultury. Mołdawia” chcieliśmy przenieść do Mołdawii najlepsze polskie praktyki i doświadczenia związane z uspołecznianiem domów kultury i tworzeniem ich nowej roli w obliczu przemian gospodarczych oraz ustrojowych.

 

Tworzyliśmy w Mołdawii innowacyjną sieć Animatorów Kultury, czyli osób, które w twórczy sposób pobudzają do aktywności lokalne społeczności i wspierają w działaniach domy kultury i podobne instytucje. Sieć opartą na modelu naszej sieci Latających Animatorów Kultury, w pierwszej fazie złożoną z uczestników projektu.

 

Partnerem projektu było Centrum Informacyjne dla Władz Lokalnych w Mołdawii (Ialoveni, Mołdawia):

polsko-mołdawska inicjatywa koordynowana przez Fundację Solidarności Międzynarodowej, która wspiera obywateli, władze samorządowe i lokalnych liderów w zawiązywaniu partnerstw, w tym międzynarodowych, służących zrównoważonemu rozwojowi kraju. Centrum prowadzi nieodpłatną działalność informacyjną, konsultacyjną i edukacyjną. www.centruinfo.org

Projekt był współfinansowany przez Fundację Edukacja dla Demokracji w ramach programu RITA – Przemiany w Regionie, finansowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności.

 

POWIĄZANE

Skorzystaj z naszych pomysłów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” z siedzibą w Warszawie, ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa. Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny (FreshMail) i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych “ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

NIP: 529-16-47-110
REGON: 017475000
KRS: 0000084092

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content