Seniorzy w akcji

Projekt w trakcie realizacji

strona projektu

https://seniorzywakcji.pl/

zespół

Małgorzata Stanowska (koordynatorka projektu), tutorzy (Magdalena Rosochacka-Gmitrzak, Ewa Kominek, Marta Białek-Graczyk, Joanna Mikulska, Marcin Lićwinko)

partnerzy

Organizacje wspierające

czas trwania

Od 2008 roku

obszary działań

seniorzy,  działania społeczne,  pary międzypokoleniowe, 

koordynator/ka

Małgorzata Stanowska:

listy@seniorzywakcji.pl

(22) 396 55 16 (pon-pt w godz. 10-16)

materiały edukacyjne

Publikacja:

Seniorzy w akcji. 10 lat programu

Konkurs ”Seniorzy w akcji” zrodził się z przekonania, że pasja i chęć działania są niezależne od wieku. Ludzie, którzy przez całe życie byli aktywni i przedsiębiorczy, po przejściu na emeryturę w naturalny sposób szukają nowych przestrzeni do samorealizacji.

Program “Seniorzy w akcji” to inkubator i dotacje na działania społeczne osób starszych oraz inicjatywy międzypokoleniowe.

Do współpracy zapraszamy osoby starsze oraz pary międzypokoleniowe (osoba 60+ i osoba młodsza o co najmniej 25 lat), które mają pomysł na lokalne działanie społeczne angażujące seniorów i chcą pracować nad jego rozwojem przy wsparciu ekspertów, doświadczonych animatorów i innych uczestników.

Szukamy pomysłów z różnych obszarów: kulturalnych, edukacyjnych, obywatelskich, związanych z ochroną środowiska czy nowymi technologiami. Ważne, by inicjatywy tworzyły warunki dla międzypokoleniowej współpracy i wolontariatu osób starszych.

Oprócz wsparcia merytorycznego uczestnicy mogą otrzymać dotację na zrealizowanie swoich projektów. To szansa, by pomysły przerodziły się w konkretne rozwiązania, które trwale pobudzą aktywność społeczną. Autorzy projektów mają przy tym okazję do tego, by rozwinąć swoje umiejętności animacyjne i liderskie.

 

Projekt realizujemy w ramach programu „Uniwersytety Trzeciego Wieku – Seniorzy w akcji” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

POWIĄZANE

Skorzystaj z naszych pomysłów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” z siedzibą w Warszawie, ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa. Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny (FreshMail) i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych “ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

NIP: 529-16-47-110
REGON: 017475000
KRS: 0000084092

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content