Polis(h) Photo Lab

Projekt zakończony

zespół

Artyści: Antonina Gugała, Olga Świątecka, Mirek Kaźmierczak, Kamila Dąbrowska, Natalia Mikołajczuk, Krzysztof Sienkiewicz, Hanna Hrynkiewicz Inga Makiejewa Mihail Citou Tania Alipczikowa Tania Lisowskaja, Nasta Karalenka

 

Opiekunowie artystyczni: Agnieszka Pajączkowska, Krzysztof Pacholak

czas trwania

2016

obszary działań

fotografia,  historia,  współczesność,  Polska,  Białoruś, 

koordynator/ka

Dominik Mosiczuk, Volha Bizikava

materiały edukacyjne

Polsko-białoruski projekt zrealizowany przez młodych fotografów dokumentalnych. Młodzi twórcy stworzyli autorskie i społecznie zaangażowane projekty fotograficzne. Szukali tego, to wspólne i tego, co różne w nich samych, oraz w ich myśleniu o fotografii, o historii i o współczesności obu krajów.

Fotografia może służyć poznawaniu, opisywaniu, komentowaniu i zrozumieniu codziennej rzeczywistości współczesnych polis: zjawisk społecznych, relacji międzyludzkich, stylów życia, przestrzeni miejskiej. Projekt  Polis(h) Photo Lab stał się również narzędziem wizualnego dialogu i twórczego współdziałania.

 

W realizację projektu zaangażowaliśmy sześć duetów polskich i białoruskich twórców. Odwiedziliśmy Witebsk wraz z czołowymi polskimi fotografami: Chrisem Niedenthalem, Agnieszką Rayss, Anną Nałęcką oraz Janem Brykczyńskim, którzy zaprezentowali swój dorobek za granicą. W trakcie 8-miesięcznej współpracy, 6 fotografów z Witebska oraz 6 z Warszawy stworzyło autorskie, społecznie zaangażowane projekty fotograficzne. Szukali tego, co wspólne i tego, co różne w ich myśleniu o fotografii, o historii i o współczesności obu krajów, o sobie nawzajem.

 

Polis(h) Photo Lab organizowany przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” oraz Vitebsk4Me. Partnerem projektu był międzynarodowy kolektyw fotoreporterów Sputnik Photos.

 

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej, m. st. Warszawy, a także Fundacji Edukacja dla Demokracji w ramach programu RITA – Przemiany w Regionie, finansowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności.

 

POWIĄZANE

Skorzystaj z naszych pomysłów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” z siedzibą w Warszawie, ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa. Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny (FreshMail) i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych “ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

NIP: 529-16-47-110
REGON: 017475000
KRS: 0000084092

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content