Archipelag Pokoleń

Projekt w trakcie realizacji

zespół

Noemi Gryczko, Jola Jeżowska, Marta Białek-Graczyk, Joanna Sosnowska-Oryńska

partnerzy

Beth Johnson Foundation i Linking Generations Northern Ireland (Wielka Brytania) oraz Kreisau-Initiative (Niemcy)

czas trwania

od kwietnia 2020

obszary działań

międzypokoleniowość,  animatorzy,  edukatorzy, 

koordynator/ka

Noemi Gryczko

Międzypokoleniowy kurs online dla osób zainteresowanych tematyką międzypokoleniowości i chcących działać na rzecz innych, w szczególności skierowany do animatorów kultury, słuchaczy uniwersytetów trzeciego wieku, pracowników bibliotek i domów kultury, społeczników.

To sześć cotygodniowych spotkań – modułów zawierających zróżnicowane materiały, jak krótkie filmy, artykuły, infografiki i cytaty, a także zadanie do wykonania, którego rezultatami można podzielić się na forum lub podyskutować o nich z innymi kursantami na Facebooku. Uczestnicy i uczestniczki kursu:

  • dowiadują się, jak rozpoznać potrzeby i problemy w swojej społeczności,
  • poznają metody i narzędzia, które warto zastosować podczas pracy z grupą międzypokoleniową, w tym sposoby radzenia sobie w trudnych sytuacjach,
  • zdobywają nowe kompetencje – od praktyków, ale też wspólnie z nimi,
  • poznają przykłady ciekawych działań międzypokoleniowych z Polski i ze świata,
  • nauczą się, jak włączyć do swojej pracy nowe technologie,
  • zdobędą wiedzę, jak zorganizować i poprowadzić społeczne działanie angażujące osoby młode i starsze.

 

Kurs powstał w ramach 2-letniego partnerstwa strategicznego „Archipelag Pokoleń”, sfinansowanego w ramach Kluczowej Akcji 2 unijnego programu Erasmus+. Stworzyły go 3 organizacje zajmujące się międzypokoleniowością: Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (Polska), Beth Johnson Foundation i Linking Generations Northern Ireland (Wielka Brytania) oraz Kreisau-Initiative (Niemcy).

Stworzylismy go w oparciu o materiały z kursu ECIL (European Certificate in Intergenerational Learning), opracowanego przez międzynarodowe partnerstwo organizacji z Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Szwecji i Słowenii, a także z wykorzystaniem 10 lat doświadczeń konkursu dotacyjnego „Seniorzy w akcji”, prowadzonego przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

POWIĄZANE

Skorzystaj z naszych pomysłów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” z siedzibą w Warszawie, ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa. Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny (FreshMail) i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych “ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

NIP: 529-16-47-110
REGON: 017475000
KRS: 0000084092

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content