Podsumowanie 2021

30 grudnia 2021

Jesteśmy wdzięczni za to, że w 2021 roku mogliśmy kontynuować nasze długoletnie projekty, modyfikować istniejące pomysły i realizować nowe przedsięwzięcia. W tym roku, pełnym wyzwań, przydała nam się odporność i elastyczność wyćwiczona w 2020. Lawirując pomiędzy offline a on-line zapraszaliśmy do naszych działań młodych, seniorów, innowatorów społecznych, pracowników sektora kultury. Badaliśmy ważne zjawiska społeczne i skuteczność naszych programów.

INKUBOWALIŚMY NOWE ROZWIĄZANIA: Przyciągnęliśmy ponad 160 nowych pomysłów na działania poprawiające jakość życia osób starszych, a 27 nowatorskich działań rozpoczęło testowanie w projekcie „Generator Innowacji. Sieci Wsparcia 2”. W 2021 kontynuowaliśmy pracę z 18 seniorkami i seniorami oraz parami międzypokoleniowymi i rozpoczęliśmy działania z 22 nowymi pomysłodawcami w ramach „Seniorów w akcji”. Ponad 2500 osób wzięło udział w działaniach prowadzonych przez liderki i liderów-seniorów.

ŁĄCZYLIŚMY KULTURY I GENERACJE: W projektach “Warszawa dla początkujących i zaawansowanych” i “Polska dla początkujących i zaawansowanych” razem z Fundacją Polskie Forum Migracyjne Połączyliśmy środowisko seniorów i osób z doświadczeniem migracji. Osoby 60+ między prowadzą konwersacje językowe w parach z migrantkami i migrantkami pochodzącymi z Ukrainy, Białorusi, Afganistanu, Turcji i Uzbekistanu 18 tandemów spotyka się online co tydzień i rozmawia po polsku.

PODNOSILIŚMY WIEDZĘ SENIORÓW I GRUP MIĘDZYPOKOLENIOWYCH: ponad 400 osób wzięło udział w naszych kursach on-line. 170 seniorów z całej Polski wzięło udział w kursie on-line „Seniorzy w Sieci”, podczas którego poznali specyfikę tworzenia i odbioru informacji w sieci,, dowiedzieli się jak przeprowadzić weryfikację prawdziwości informacji, sprawdzili co to jest bańka informacyjna. 190 osób wzięło udział w kursie „Archipelag Pokoleń”. Kontynuowaliśmy współpracę z 12 UTW w ramach „UTW dla społeczności”, a na jesieni zaprosiliśmy kolejne 9 UTW do podnoszenia swoich umiejętności.

WSPIERALIŚMY ROZWÓJ KADR KULTURY: ponad 40 pracowników warszawskich instytucji kultury i organizacji wzięło udział w kursie podnoszącym ich wiedzę oraz umiejętności w zakresie pracy z osobami starszymi.

BADALIŚMY WAŻNE ZJAWISKA SPOŁECZNE: zbadaliśmy sytuację UTW w pandemii i zainicjowaliśmy dyskusje wokół kondycji tego środowiska, w których udział wzięło ponad 100 przedstawicieli i przedstawicielek UTW z całej Polski.

ROZWIJALIŚMY I WSPIERALIŚMY NASZ ZESPÓŁ: W trudnym czasie pandemii dzięki środkom Funduszu Pomocowego mogliśmy zapewnić indywidualne wsparcie psychologiczne wszystkim chętnym z naszego zespołu. Poznawaliśmy swoje talenty i wspieraliśmy rozwój umiejętności tutorskich wśród naszych pracowników i współpracowników. Jesienią rozpoczęliśmy ewaluację naszego flagowego programu „Seniorzy w akcji”.

DYSKUTOWALIŚMY … o działaniach międzypokoleniowych w Warszawie na festiwalu Doc Against Gravity, w Kaliszu, Wałbrzychu, na forum dotyczącym edukacji dorosłych, w Radiu TOK FM, Nowy Świat, Radiu dla Ciebie i wielu innych miejscach.

To wszystko nie byłoby możliwe bez naszych partnerów:

Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności

Urząd Miasta Stołecznego Warszawy

PCG Polska

Polskie Forum Migracyjne

Stowarzyszenie Demagog

Transitions (Czechy)

Fundacja Batorego

Millenium Docs Against Gravity.

Dziękujemy za wspólne działania.

Skorzystaj z naszych pomysłów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” z siedzibą w Warszawie, ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa. Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny (FreshMail) i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych “ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

NIP: 529-16-47-110
REGON: 017475000
KRS: 0000084092

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content