Małgorzata Stanowska

25 listopada 2021

Wiceprezydentka Międzynarodowego Stowarzyszenia Uniwersytetów Trzeciego Wieku AIUTA, członkini Komisji Ekspertów ds. Osób Starszych przy Rzeczniku Praw Obywatelskich, współautorka raportu Komisji Sytuacja osób starszych w Polsce – wyzwania i rekomendacje (2020).

Koordynatorka licznych projektów z zakresu edukacji i aktywizacji osób starszych. Przez kilkanaście lat prowadziła sieć uniwersytetów trzeciego wieku na Lubelszczyźnie. Inicjatorka programów wspierających rozwój aktywności społecznej osób starszych i promujących idee edukacji permanentnej. Z pasją oddaje się działaniom wspierającym uniwersytety trzeciego wieku oraz rady seniorów.

Wykładowczyni, autorka i współautorka publikacji z dzieciny andragogiki i gerontologii. Współredaktorka opracowania Starzenie się z godnością, a także podręcznika Odkryjmy dynamiczny trzeci wiek – wskazówki i zalecenia dla osób i organizacji wspierających osoby przygotowujące się do przejścia na emeryturę, e-współautorka e-przewodnika Heritage in motion (Seniorzy wobec dziedzictwa kulturowego) skierowanego do instytucji edukacyjnych, a także trenerów zaangażowanych w nauczanie starszych osób dorosłych, promującego zarówno aktywne starzenie się, jak i zainteresowanie dziedzictwem kulturowym.

Miłośniczka dobrej muzyki i wytrawnego wina. W wolnych chwilach uprawia turystykę rowerową.

Skorzystaj z naszych pomysłów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” z siedzibą w Warszawie, ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa. Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny (FreshMail) i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych “ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

NIP: 529-16-47-110
REGON: 017475000
KRS: 0000084092

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło