Chcesz działać lokalnie? Skorzystaj ze wsparcia Stołecznego Społecznego w dzielnicy

Chcecie działać lokalnie, ale nie wiecie jak zacząć? Szukacie innych aktywnych osób w sąsiedztwie, ale nie wiecie, jak ich znaleźć? Chcielibyście wiedzieć więcej, jakie narzędzia macie do dyspozycji, by zmieniać nasze otoczenie? Pomoże Wam animator Stołeczny Społeczny w naszej dzielnicy.

Warszawa byłaby innym miastem, gdyby nie jej mieszkańcy. To Ty możesz mieć wpływ na miejsce w którym mieszkasz, pracujesz, działasz, odpoczywasz na co dzień. To Ty możesz współdecydować, jak wygląda Twoje sąsiedztwo i co dzieje się blisko Ciebie.

We współpracy z Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy z myślą o mieszkańcach i rozwoju lokalnych społeczności stworzyliśmy sieć Stołecznych Społecznych – animatorów, którzy w poszczególnych dzielnicach Warszawy wspierają mieszkańców w realizacji ich lokalnych działań.

Stołeczni Społeczni realizują działania społeczno-kulturalne, wspierają oddolne inicjatywy mieszkańców, łączą działające lokalnie instytucje, organizacje, grupy mieszkańców, budują dobre relacje między mieszkańcami a urzędami dzielnic.

Stołeczny Społeczny opowie Ci o narzędziach, które możesz wykorzystać w swoich działaniach. Powie gdzie możesz szukać źródeł finansowania swoich pomysłów, pomoże namierzyć miejsca i ludzi otwartych na realizację oddolnych projektów. Może być też Twoim łącznikiem z urzędem dzielnicy oraz innymi organizacjami i instytucjami.

Sprawdź kto jest Stołecznym Społecznym w twojej dzielnicy. Możesz się z nim skontaktować mailowo.  Z sylwetkami animatorów poszczególnych dzielnic zapoznasz się tutaj: http://warszawalokalnie.waw.pl/animatorzy/

O PROJEKCIE „WARSZAWA LOKALNIE”

Działanie „Stołeczni Społeczni – Sieć Animatorów Warszawskich”  jest realizowane w ramach projektu „Warszawa Lokalnie”, który jest współfinansowany ze środków m.st. Warszawy. Pomysł na działania wspierające aktywnych warszawiaków powstał w Centrum Komunikacji Społecznej m.st. Warszawy.

- Warszawa to duże, europejskie miasto, ale też „suma” dzielnic, sąsiedztw, miejsc – tego co lokalne, bliskie ludziom, ważne dla nich. W mieście rodzi się coraz więcej inicjatyw sąsiedzkich, ludzie organizują się i angażują lokalnie. Coraz więcej mieszkańców chce mieć wpływ na to, co dla nich ważne. Dlatego chcemy wyposażyć warszawiaków w wiedzę oraz konkretne narzędzia, żeby mogli działać skuteczniej – mówi Aleksandra Żórawska

Kierowniczka Zespołu Inicjatyw Społecznych Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy.

Projekt jest realizowany przy współpracy Centrum Komunikacji Społecznej, Fundacji Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych (lider projektu), Fundacji Civis Polonus, Stowarzyszenia Centrum Aktywności Lokalnej CAL oraz Stowarzyszenia BORIS, Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę”.

SIEĆ ANIMATORÓW WARSZAWSKICH „STOŁECZNI SPOŁECZNI”

Ewelina Bartosik (Praga Południe), e.bartosik@warszawalokalnie.waw.pl

Paulina Dmitruk (Praga Północ), p.dmitruk@warszawalokalnie.waw.pl

Izabela Kowalska (Rembertów), i.kowalska@warszawalokalnie.waw.pl

Andrzej Górz (Śródmieście), a.gorz@warszawalokalnie.waw.pl

Marta Basak (Śródmieście), m.basak@warszawalokalnie.waw.pl

Jolanta Zientek-Varga (Targówek), j.zientek-varga@warszawalokalnie.waw.pl

Greta Droździel-Papuga (Ursus), g.drozdziel-papuga@warszawalokalnie.waw.pl

Janina Kędziora (Ursynów), j.kedziora@warszawalokalnie.waw.pl

Monika Rokicka (Wawer), m.rokicka@warszawalokalnie.waw.pl

Magdalena Piecuch-Kęska (Włochy), m.keska@warszawalokalnie.waw.pl

Marek Ślusarz (Wola), m.slusarz@warszawalokalnie.waw.pl

Katarzyna Domagalska (Żoliborz), k.domagalska@warszawalokalnie.waw.pl

KONTAKT DLA MEDIÓW:

Dorota Pabel, dorota.pabel@e.org.pl

Maria Klaman, maria.klaman@e.org.pl

tel: +48 22 224 34 90

 

Działanie „Stołeczni Społeczni – Sieć Animatorów Warszawskich”  jest realizowane w ramach projektu „Warszawa Lokalnie”, który jest współfinansowany ze środków m.st. Warszawy.