Warszawa Lokalnie

Animatorzy Stołeczni-Społeczni pomogą warszawiakom działać lokalnie

W poszczególnych dzielnicach Warszawy działalność rozpoczyna Sieć Animatorów Warszawskich Stołeczni Społeczni. To animatorzy, których zadaniem jest wsparcie mieszkańców w ich lokalnej aktywności. Stołeczni Społeczni służą wsparciem merytorycznym, podpowiedzą jak działać, gdzie szukać źródeł finansowania dla oddolnych pomysłów, pomogą dotrzeć do innych mieszkańców i organizacji.  Stołeczni Społeczni to część pilotażowego projektu „Warszawa Lokalnie” realizowanego we współpracy Urzędu m.st. Warszawy i lokalnych organizacji pozarządowych.

Ludzie “robią miasto”

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” we współpracy z Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy z myślą o mieszkańcach i rozwoju lokalnych społeczności stworzyło Sieć Stołecznych Społecznych – animatorów, którzy w poszczególnych dzielnicach Warszawy wspierają mieszkańców w realizacji ich lokalnych działań.

- Warszawa to duże, europejskie miasto, ale też „suma” dzielnic, sąsiedztw, miejsc – tego co lokalne, bliskie ludziom, ważne dla nich. W mieście rodzi się coraz więcej inicjatyw sąsiedzkich, ludzie organizują się i angażują lokalnie. Coraz więcej mieszkańców chce mieć wpływ na to, co dla nich ważne. Dlatego chcemy wyposażyć warszawiaków w wiedzę oraz konkretne narzędzia, żeby mogli działać skuteczniej – mówi Aleksandra Żórawska, Kierowniczka Zespołu Inicjatyw Społecznych Centrum Komunikacji Społecznej w Urzędzie m.st. Warszawy.

Z myślą o mieszkańcach i rozwoju lokalnych społeczności w Towarzystwie Inicjatyw Twórczych „ę” we współpracy z Centrum Komunikacji Społecznej stworzyliśmy sieć Stołecznych Społecznych – animatorów, którzy w poszczególnych dzielnicach wspierają mieszkańców w realizacji ich lokalnych działań. Zainwestowaliśmy w ludzi aktywnych, pomysłowych, związanych z konkretną dzielnicą Warszawy – mówi pomysłodawczyni Sieci Stołecznych Społecznych Marta Białek-Graczyk prezeska Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę”.

W ramach pilotażowego programu „Warszawa Lokalnie” Stołeczni Społeczni będą realizować działania społeczno-kulturalne, wspierać oddolne inicjatywy mieszkańców, poznawać ze sobą mieszkańców, łączyć działające lokalnie instytucje, organizacje, grupy mieszkańców, budować dobre relacje między mieszkańcami a urzędami dzielnic.

Jeśli masz ochotę zrobić coś dla swojej okolicy lub włączyć się w działania innych aktywnych mieszkańców Stołeczny Społeczny pomoże Ci:

- dostarczając informacji (np.o możliwości zdobycia realizowania twoich pomysłów w ramach budżetu partycypacyjnego),

- połączy z innymi aktywnymi mieszkańcami

- wskaże jak możesz skorzystać z zasobów innych miejsc w dzielnicy

- wskaże pomocnych urzędników

Z sylwetkami animatorów poszczególnych dzielnic zapoznasz się tutaj:

http://warszawalokalnie.waw.pl/animatorzy/

O projekcie “Warszawa Lokalnie”

Działanie „Stołeczni Społeczni – Sieć Animatorów Warszawskich”  jest realizowane w ramach projektu „Warszawa Lokalnie”, który jest współfinansowany ze środków m.st. Warszawy. Pomysł na działania wspierające aktywnych warszawiaków powstał w Centrum Komunikacji Społecznej m.st. Warszawy. Projekt jest realizowany przy współpracy Centrum Komunikacji Społecznej, Fundacji Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych (lider projektu), Fundacji Civis Polonus, Stowarzyszenia Centrum Aktywności Lokalnej CAL oraz Stowarzyszenia BORIS, Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę”.

www.warszawalokalnie.waw.pl

Ewelina Bartosik (Praga Południe), e.bartosik@warszawalokalnie.waw.pl

Paulina Dmitruk (Praga Północ), p.dmitruk@warszawalokalnie.waw.pl

Izabela Kowalska (Rembertów), i.kowalska@warszawalokalnie.waw.pl

Andrzej Górz (Śródmieście), a.gorz@warszawalokalnie.waw.pl

Marta Basak (Śródmieście), m.basak@warszawalokalnie.waw.pl

Jolanta Zientek-Varga (Targówek), j.zientek-varga@warszawalokalnie.waw.pl

Greta Droździel-Papuga (Ursus), g.drozdziel-papuga@warszawalokalnie.waw.pl

Janina Kędziora (Ursynów), j.kedziora@warszawalokalnie.waw.pl

Monika Rokicka (Wawer), m.rokicka@warszawalokalnie.waw.pl

Magdalena Piecuch-Kęska (Włochy), m.keska@warszawalokalnie.waw.pl

Marek Ślusarz (Wola), m.slusarz@warszawalokalnie.waw.pl

Katarzyna Domagalska (Żoliborz), k.domagalska@warszawalokalnie.waw.pl

KONTAKT DLA MEDIÓW:

Dorota Pabel, dorota.pabel@e.org.pl

Maria Klaman, maria.klaman@e.org.pl

tel: +48 22 224 34 90

 

Działanie „Stołeczni Społeczni – Sieć Animatorów Warszawskich”  jest realizowane w ramach projektu „Warszawa Lokalnie”, który jest współfinansowany ze środków m.st. Warszawy.