Tworzymy świat, w którym ludzie z pasją działają dla siebie i dla innych.
Zespół:
MAdamiec_KPacholak__MG_2580 (1)
Maria Adamiec
koordynatorka
maria.adamiec@e.org.pl
Koordynatorka konkursu "Seniorzy w akcji" i tutorka projektów międzypokoleniowych. Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej i Podyplomowego Studium Coachingu i Mentoringu w  Laboratorium Psychoedukacji.  Od lat wspiera animatorów w każdym wieku w realizacji pomysłów na działania społeczne i kulturalne. W organizacjach i instytucjach kultury promuje otwartość i działania międzypokoleniowe.
MBG-portret-duze
Marta Białek-Graczyk
prezeska zarządu
marta.bialek@e.org.pl
Prezeska Zarządu Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę", superwizorka linni Otwarty Sektor Kultury, koordynatorka programu "Zoom na domy kultury". Socjolożka i dziennikarka; absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego i Laboratorium Reportażu Collegium Civitas. Autorka projektów społecznych i książek poświęconych animacji kultury i działaniom społecznym. Prowadzi szkolenia z zakresu tworzenia i zarządzania projektami społecznymi.
Beata Tokarz-Kamińska
Beata Tokarz-Kamińska
członkini zarządu
beata.tokarz@e.org.pl
Członkini Zarządu Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę", autorka i superwizorka programów społecznych dotyczących aktywizacji osób starszych i współpracy międzypokoleniowej. Członkini Komisji Ekspertów ds. Osób Starszych przy Rzeczniku Praw Obywatelskich. Socjolożka, absolwentka Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych UW i Podyplomowego Studium Coachingu i Mentoringu  Laboratorium Psychoedukacji.  Autorka publikacji i artykułów i dotyczących  pracy z osobami starszymi.  
KPacholak__MG_0858
Karolina Śmigiel
koordynatorka
karolina.smigiel@e.org.pl
Koordynatorka edukacji medialnej, programu Polska Lab i projektu Displaced in Media w ramach Doc Next Network, producentka, menedżerka projektów kulturalnych, członek zarządu UNI-SOLO, gdzie produkuje film "Wiosna Smoków", członkini i współzałożycielka Stowarzyszenia Filmowego Dziki Bez i koordynatorka projektu „Języki obce. Festiwal myśli abstrakcyjnej”, kulturoznawczyni, animatorka kultury, absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, studiów dla menedżerów kultury Szkoły Głównej Handlowej oraz studiów podyplomowych Idee XX wieku. Szkoła Filozoficzna Tadeusza Gadacza w Collegium Civitas, od lat zajmuje się edukacją filmową, produkcją wydarzeń filmowych, programuje i organizuje filmowe spotkania Dyskusyjnego Klubu Filmowego w kinie Muranów w Warszawie, organizatorka przeglądów i wydarzeń filmowych
KPacholak__MG_2427
Antonina Jeżewska
producentka
antonina.jezewska@e.org.pl
Menedżerka kultury, absolwentka Wiedzy o Kulturze na Uniwersytecie Warszawskim oraz Podyplomowego Studium Menedżerów Kultury w Szkole Głównej Handlowej. Producentka wydarzeń społeczno-kulturalnych i projektów filmowych, związana z Towarzystwem „ę” od 2012 roku. Członkini zespołu "Seniorzy w akcji".. Lubi ludzi, niecodzienne sytuacje i jasną komunikację.
KPacholak__MG_7171
Marcin Górecki
koordynator
marcin.gorecki@e.org.pl
Koordynator projektu "UTW dla społeczności" i tutor projektów międzypokoleniowych w programie "Seniorzy w Akcji". Od kilku lat zajmuje się partycypacją obywatelską, włączaniem społecznym i edukacją o prawach człowieka. Zachwyca się umysłem Hanny Arendt, energią ludzi i swoimi dwoma kotami.
Doradcy Zarządu:
KPacholak__MG_7200
Zuza Sikorska-Borowska
doradczyni zarządu
zuza.sikorska@e.org.pl
Animatorka kultury, autorka programów społeczno - kulturalnych, związana z Towarzystwem “ę” od 2006 roku. Członkini Sieci Latających Animatorów Kultury, trenerka i tutorka wspierająca pracowników instytucji kultury, innowatorów społecznych oraz twórców w realizacji autorskich projektów społeczno - kulturalnych. Wieloletnia członkini Zarządu i koordynatorka programów Towarzystwa "ę".
IMG_1485
Piotr Stasik
doradca zarządu
Współzałożyciel Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę" i wieloletni prezes Zarządu, koordynator projektu "Przedszkole Filmowe". Socjolog (absolwent Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych UW), reżyser filmów dokumentalnych (absolwent Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Andrzeja Wajdy). Od 1996 roku zaangażowany w pracę w organizacjach pozarządowych. Autor filmów i reportaży fotograficznych o projektach społecznych. Twórca filmówdokumentalnych m.in. "7 razy Moskwa", "Po kolei".
Współpracownicy:
dorota_borodaj
Dorota Borodaj
współpracowniczka
dorota.borodaj@e.org.pl
Koordynatorka działań w ramach międzynarodowej sieci Doc Next Network, skierowanych do młodych twórców wizualnych (m.in. warsztatów programu Polska.doc. oraz projektu Remapping Europe). Realizatorka projektów poświęconych historii lokalnej (Tożsamości Odzyskane). Studiowała kulturoznawstwo na Uniwersytecie Wrocławskim i w Instytucie Kultury Polskiej UW , oraz  animację kultury o specjalizacji filmowej. Przez trzy lata pracowała jako asystentka na Uniwersytecie Powszechnym im. J.J.Lipskiego w Teremiskach.. Absolwentka Przedszkola Filmowego w Wajda Studio. Obecnie przebywa na urlopie macierzyńskim.
KPacholak__MG_0125a
Agnieszka Pajączkowska
współpracowniczka
aga.pajaczkowska@e.org.pl
Animatorka kultury, kulturoznawczyni, doktorantka w Zakładzie Filmu i Kultury Wizualnej IKP UW. Związana z Towarzystwem “ę” od 2007 roku. Koordynowała projekty “Młodzi menedżerowie kultury”, “Młode menedżerki kultury”, “Seminarium wizualne”, “Migawki. Seminarium fotograficzne” i "Tożsamości Odzyskane. Interwencje". Jest Latającą Animatorką Kultury i art-coachem. Zajmuje się praktykami fotograficznymi, edukacją wizualną i wspieraniem projektów lokalnych. Jest członkinią Stowarzyszenia Katedra Kultury, z którym od 2008 roku realizuje projekty z lokalne, edukacyjne i badawcze. Prowadzi Wędrowny Zakład Fotograficzny.
Pacholak
Krzysztof Pacholak
współpracownik
krzysztof.pacholak@e.org.pl
Koordynator "Migawek" oraz "Fotoprezentacji". Opiekun projektów fotograficznych w Spółdzielni Młodych Twórców ("Polska.Doc", "Migawki", "Fotoprezentacje"). Fotograf i grafik. Certyfikowany art-coach. Związany z Towarzystwem Inicjatyw Twórczych "ę" od 2003 roku. Członek sieci Latających Animatorów Kultury. Prowadzi warsztaty fotograficzne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Absolwent Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych UW oraz Instytutu Twórczej Fotografii w Opawie (Czechy). Prowadzi fotoblog multicontrast.blogspot.com
Asia Mikulska
Joanna Mikulska
współpracowniczka
joanna.mikulska@e.org.pl
Koordynatorka programu LAK i LAS dla Pracowni Orange. Studiowała kulturoznawstwo w IKP UW, gdzie jest absolwentką specjalizacji animacja kultury. Dziennikarka, animatorka kultury, producentka wydarzeń społeczno-kulturalnych. Autorka i koordynatorka projektu “Korzenie Siekierek” w Domu Kultury Dorożkarnia, współpracuje z Domem Spotkań z Historią. Interesuje się historią, pracą ze wspomnieniami oraz reportażem (pisanym i radiowym). Prowadzi warsztaty dziennikarskie. Kocha spotkania, przypadki i wiatr towarzyszący pedałowaniu na rowerze.
IMG_7352
Elżbieta Kadenaci
współpracowniczka
ela.kadenaci@e.org.pl
Współpracowniczka Towarzystwa "ę"; od 2008 roku zaangażowana w realizację programu "Seniorzy w Akcji" i wspieranie projektów międzypokoleniowych
IMG_5344
Karolina Pluta
współpracowniczka
karolina.pluta@e.org.pl
Współpracowniczka Towarzystwa "ę"; członkini sieci LAK i wieloletnia koordynatorka projektów Towarzystwa "ę"; prowadzi warsztaty i wspiera rozwój projektów międzypokoleniowych