Creating the world where people with passion can act for themselves and for others.
MBG-portret-duze
Marta Białek-Graczyk
prezeska zarządu
marta.bialek@e.org.pl
Prezeska Zarządu Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę", superwizorka linni Otwarty Sektor Kultury, koordynatorka programu "Zoom na domy kultury". Socjolożka i dziennikarka; absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego i Laboratorium Reportażu Collegium Civitas. Autorka projektów społecznych i książek poświęconych animacji kultury i działaniom społecznym. Prowadzi szkolenia z zakresu tworzenia i zarządzania projektami społecznymi.
Beata Tokarz-Kamińska
Beata Tokarz-Kamińska
członkini zarządu
beata.tokarz@e.org.pl
Członkini Zarządu Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę", autorka i superwizorka programów społecznych dotyczących aktywizacji osób starszych i współpracy międzypokoleniowej. Członkini Komisji Ekspertów ds. Osób Starszych przy Rzeczniku Praw Obywatelskich. Socjolożka, absolwentka Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych UW i Podyplomowego Studium Coachingu i Mentoringu  Laboratorium Psychoedukacji.  Autorka publikacji i artykułów i dotyczących  pracy z osobami starszymi.  
MAdamiec_KPacholak__MG_2580 (1)
Maria Adamiec
koordynatorka
maria.adamiec@e.org.pl
Koordynatorka konkursu Seniorzy w akcji. Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej i podyplomowych studiów „Zarządzanie projektami współfinansowanymi przez Unię Europejską” na Uniwersytecie Warszawskim.  Od lat współpracuje z organizacjami pozarządowymi i instytucjami kultury jako koordynatorka projektów edukacyjnych, kulturalnych i społecznych.  Kocha ludzi z pasją, góry i domowe wypieki.
Dagmara_foto_kolor
Dagmara Gortych
koordynatorka wolontariatu
dagmara.gortych@e.org.pl
Ekspertka i animatorka do spraw zaangażowania społecznego i wolontariatu. Współautorka książki „Praktyczny poradnik współpracy z wolontariuszami” oraz cyklu poradników „Modelowy wolontariat w kulturze”.  Prowadzi warsztaty rozwojowe z zarządzania wolontariuszami w kulturze, organizacjach społecznych i firmach. Realizuje działania badawcze i włączające odbiorców instytucji kultury oraz mieszkańców w działania społeczne. Wspiera i edukuje instytucje jak pracować  z osobami starszymi i włączać ich w życie społeczne, obywatelskie i kulturalne m.in. poprzez inicjatywy międzypokoleniowe.
KPacholak__MG_7092
Maria Klaman
koordynatorka
maria.klaman@e.org.pl
Superwizorka projektu "Zoom na rady seniorów", koordynatorka projektów"Archipelag Pokoleń" i "Archipelag Pokoleń. Kadry Kultury". Prowadziła i koordynowała działania partycypacyjne w Gdańsku, m.in. "Plac Waryńskiego. Wymyślmy razem!", "Warsztaty z demokracji". Prowadzi szkolenia dla urzędników i członków organizacji pozarządowych m.in. z zakresu partycypacji publicznej, konsultacji społecznych. Współautorka publikacji "Partycypacja. Przewodnik. Krytyki Politycznej". Moderatorka wielu debat i dyskusji dotyczących polityki miejskiej, demokracji, partycypacji. Propagatorka demokracji uczestniczącej, miłośniczka miasta. Z wykształcenia filozofka i redaktorka - absolwentka filologii polskiej i filozofii Uniwersytetu Gdańskiego.
KPacholak__MG_0858
Karolina Śmigiel
koordynatorka
karolina.smigiel@e.org.pl
Koordynatorka edukacji medialnej, programu Polska Lab i projektu Displaced in Media w ramach Doc Next Network, producentka, menedżerka projektów kulturalnych, członek zarządu UNI-SOLO, gdzie produkuje film "Wiosna Smoków", członkini i współzałożycielka Stowarzyszenia Filmowego Dziki Bez i koordynatorka projektu „Języki obce. Festiwal myśli abstrakcyjnej”, kulturoznawczyni, animatorka kultury, absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, studiów dla menedżerów kultury Szkoły Głównej Handlowej oraz studiów podyplomowych Idee XX wieku. Szkoła Filozoficzna Tadeusza Gadacza w Collegium Civitas, od lat zajmuje się edukacją filmową, produkcją wydarzeń filmowych, programuje i organizuje filmowe spotkania Dyskusyjnego Klubu Filmowego w kinie Muranów w Warszawie, organizatorka przeglądów i wydarzeń filmowych
_MG_1492
Karolina Drozd
starsza specjalistka ds. finansów
karolina.drozd@e.org.pl
Absolwentka Administracji na Politechnice Warszawskiej, od początku zainteresowana profilem organizacji pozarządowych. Związana z "ę" od końca 2010 roku. Lubi proste rozwiązania i funkcjonalność. Miłośniczka morza, włoskiego jedzenia i nieprzesadnej biurokracji.
KPacholak__MG_2427
Antonina Jeżewska
producentka
antonina.jezewska@e.org.pl
Menedżerka kultury, absolwentka Wiedzy o Kulturze na Uniwersytecie Warszawskim oraz Podyplomowego Studium Menedżerów Kultury w Szkole Głównej Handlowej. Producentka wydarzeń społeczno-kulturalnych i projektów filmowych, związana z Towarzystwem „ę” od 2012 roku. Członkini zespołu "Seniorzy w akcji".. Lubi ludzi, niecodzienne sytuacje i jasną komunikację.
KPacholak__MG_7171
Marcin Górecki
koordynator
marcin.gorecki@e.org.pl
Koordynator projektu "UTW dla społeczności" i tutor projektów międzypokoleniowych w programie "Seniorzy w Akcji". Od kilku lat zajmuje się partycypacją obywatelską, włączaniem społecznym i edukacją o prawach człowieka. Zachwyca się umysłem Hanny Arendt, energią ludzi i swoimi dwoma kotami.